Szczupła sylwetka w każdym wieku

Szczupła i zdrowa sylwetka w każdym wieku

Zgrabna i szczupła sylwetka to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności u kobiet, nie może być jednak powodem obsesji Podstawa jest być zdrowym i czuć się dobrze  w swoim ciele. Niestety, coraz częściej obserwujemy tendencję do odchyleń w stronę wręcz „anorektyczej” chudości za wszelką cenę lub poszerzającej się skali otyłości nawet wśród młodych kobiet.  

Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat...

Od momentu wkroczenia w dorosłość czas płynie błyskawicznie – studiujesz, szukasz pierwszej pracy, wchodzisz w mniej lub bardziej poważne związki... Uczysz się, pracujesz, spotykasz ze znajomymi i żyjesz tak intensywnie, że czasem nie starcza ci czasu na ugotowanie obiadu, a lodówka świeci pustkami. Jest to okres, w którym sama zaczynasz kształtować swoje nawyki żywieniowe. Jeśli teraz nie utrwalisz tych dobrych nawyków zajadając się  zapiekankami, drożdżówkami i innymi kalorycznymi przysmakami wróci to do Ciebie w postaci fałdek tłuszczu już po 30 roku życia.

Nadwagi możesz uniknąć, stosując się do kilku prostych wskazówek:

 • Zadbaj o regularność posiłków –w ten sposób zadbasz o sprawną pracę metabolizmu i unikniesz problemu z zaparciami czy niestrawnością.
 • Czytaj etykiety produktów spożywczych, szczególną uwagę zwracaj na zawartość cukru, który jest obecnie dodawany nawet do keczupu.
 • Unikaj produktów w wersji dietetycznej lub „light” - pamiętaj, że obniżona kaloryczność pokarmów ma swoją cenę, tzn. dla zachowania smaku producenci muszą „wzbogacić” swój produkt o szereg nieciekawych substancji, np. sztucznych aromatów.
 • Wyrób sobie nawyk picia przynajmniej ośmiu szklanek wody dziennie – miej zawsze pod ręką butelkę wody mineralnej i nawadniaj swój organizm przez cały dzień.
 • Pamiętaj, że gdy stosujesz antykoncepcję hormonalną, twoje ciało jest narażone na skoki wagi oraz  niedobór witamin z grupy B i cynku. Wzbogać swoją dietę o rośliny strączkowe i profilaktycznie przyjmuj preparat witaminowy dla kobiet.

Piękna trzydziestoletnia

Po trzydziestych urodzinach twoje ciało traci rocznie około 1% tkanki mięśniowej, zmniejsza się także gęstość kości! W praktyce oznacza to, że tempo przemiany materii zaczyna stopniowo spadać, a dotychczasowa dieta może wymagać kilku  modyfikacji

 • Jeśli czujesz się i wyglądasz świetnie pomyśl o dodatkowej dawce ruchu, oraz suplementacji szczególnie witaminy D i witamin z grupy B, które wpływają pozytywnie na stan mieści i kości oraz zadbają o utrzymanie w dobrej kondycji twój umysł
 • Jeśli przestałaś panować na przyrastającymi kilogramami, dokładnie przenalizuj swój jadłospis i ilość ruchu jaki sobie dostarczasz. W większości przypadków zwykłe odchudzenie kolacji, ograniczenie słodyczy, dodatkowa porcja ruchu i wprowadzenie suplementów diety zawierających chrom, cynk i witaminę D pomoże uregulować wagę.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub dopiero planujesz powiększenie rodziny, zadbaj o zdrową dietę oraz  o właściwe stężenie witamin z grupy B w organizmie, a w szczególności kwasu foliowego (witamina B9).

Czterdzieści lat minęło...

W ciągu minionej dekady straciłaś nawet 10% masy mięśniowej, w związku z czym twoje ciało spala około 100 kalorii dziennie mniej niż jeszcze dziesięć lat temu. Uniknięcie wzrostu masy ciała jest coraz trudniejsze, ale nie niemożliwe –

Zacznij od

 • Postawienia sobie realnych celów, jeśli nadal jesteś zadowolona ze swojego wyglądu trzymaj tak dalej, jeśli chciałabyś trochę schudnąć. przeanalizuj swoją dietę i wprowadź zdrowsze zamienniki ulubionych produktów: brązowy ryż zamiast białego, razowe pieczywo w miejsce pszennych bułek itp.
 • Poprawy u z pomocą  ćwiczeń
 • Dla wsparcia metabolizmu stosuj suplement diety zawierający chrom – składnik, który wspomaga metabolizm białek, węglowodanów i tłuszczów.

Szczupła sylwetka w wieku 50+

Zmiany towarzyszące menopauzie nie pozostają bez wpływu na wagę kobiety. Niższy poziom estrogenu, niedobory witamin z grupy B, zmęczenie i brak energii nie sprzyjają racjonalnemu odżywianiu.

Zmniejsz ogólną kaloryczność posiłków o kolejne 100 kalorii. Różnicę w ilości kalorii możesz „zamaskować” poprzez picie dodatkowej szklanki wody i jedzenie soczystych, niskokalorycznych owoców.

 • Zadbaj o większą niż dotąd podaż błonnika – fasola, produkty pełnoziarniste i świeże owoce wspomogą procesy trawienia i uchronią cię przed zaparciami.
 • Spróbuj spacerować szybkim tempem  przez 30-60 minut dziennie, ale nie nadwyrężaj stawów, świetnym rozwiąznaiem jest nordic walking czy basen
 • Stosuj suplement diety z witaminami z grupy B, które poprawiają samopoczucie i dodają energii.

Uniwersalne rozwiązanie dla kobiety w każdym wieku

 • O dietę musisz zadbać sama, korzystając z bardzo pomocnych blogów o żywieniu lub indywidualnych konsulacji z dietetykiem. Wszystko to jednak na nic jeśli zabraknie Ci silnej woli i dodatkowego wsparcia w postaci suplementów diety.  Efekty starań o szczupłą sylwetkę na każdym etapie życia będą lepsze dzięki zastosowaniu zrównoważonego suplementu dla kobiet Harmonella®, który ma w swoim składzie wszystkie składniki najczęściej występujące w niedoborze  u Polek.:hrom – pierwiastek, który zapewnia właściwą przemianę tłuszczów, białek oraz węglowodanów, ynk usprawniający metabolizm węglowodanów oraz kwasów tłuszczowchwitaminy z grupy B poprawiająjce samopoczucie, dodające energii, zapobiegające depresji),
 • witaminę D wzmacniającą odporność, zapewniającą  właściwą pracę mięśni, chroniącą przed otyłością typu brzusznego

Harmonella dodatkowo zadba też od środka po pozostałe kobiece atrybuty skórę, włosy i paznokcie dzięki zawartości  selenu oraz cynku

Zbędne kilogramy to nie tylko powód niskiej samooceny zwiększa się też  ryzyko zachorowania na wiele chorób, w tym na cukrzycę i nadciśnienie, dlatego szczupła sylwetka jest warta zachodu!. Nie należy jednak za wszelką cenę dążyć do zachowania figury z okresu licealnego – głodówki, diety cud i tabletki na odchudzanie mogą zahamować wzrost wagi, ale taka kuracja nie jest obojętna dla zdrowia. Lepszą i bezpieczniejszą opcją jest rozsądna, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, która sama w sobie przyspiesza tempo procesów trawienia. Warto także się uśmiechnąć – szczupła sylwetka to nie jedyna cecha atrakcyjnych kobiet, a szczery śmiech spala kalorie!